יוחאי אשל, EVp R&D

Sight Diagnostics

אופיר ליווה אותי אישית כיועץ ניהולי במשך קרוב לשנה במהלך 2021-2022 וסייע לי להתפתח בתפקידי כ-EVP R&D ב Sight Diagnostics. ממפתח אלגוריתמים, צמחתי באופן אורגני לנהל את כל קבוצות המחקר והפיתוח (כ-70 איש) ולהיות חלק מההנהלה הבכירה של החברה, שבאותו זמן שינתה את פניה מסטארט אפ קטן לחברה גדולה.
זו הייתה תקופה של בנייה ארגונית ושינויים אל מול ההתבגרות של החברה ובסופה גם התמודדות עם תהליך של הצטמצמות ופיטורים של מספר עובדים. 

העבודה בינינו כללה בנייה של המבנה של הקבוצות והצוותים שדווחו אלי (חבורה הטרוגנית למדי שכללה אלגוריתמאים, מפתחי תוכנה, פיזיקאים, מהנדסים, ביולוגים וכימאים), בניית נהלי עבודה ותקשורת פנימה והחוצה והתמודדות עם אתגרים ניהוליים מול גופים אחרים בחברה שעבדנו בזיקה צמודה אליהם (מקצועית מול התפעול המוצר, ואישית גם מול המנכ״ל ומחלקת משאבי האנוש). 

בנוסף עסקנו לא מעט גם בתפיסה הבסיסית האישית שלי כמנהל.

אופיר עזר לי להמשיג דילמות ניהוליות ולהציע מודלים רלוונטים, לשקף לי את מה שקורה ולחלוק מנסיונו האישי. 

זה שאופיר גם ניהל פיתוח ועמד בדילמות דומות, עזר מאוד.  

אופיר עזר לי להרגיש יותר בנוח בתפקיד המנהל ולקבל החלטות נכונות לארגון המחקר והפיתוח, כמו גם להניע שינויים כלל ארגוניים בממשקים עם גורמים אחרים. 

השיח עם אופיר לא היה רק תיאורטי אלא גם מאוד פרקטי, עם דגש על הממד האנושי והאישי באינטראקציות ובתרבות הארגונית. כל זאת בצורה נעימה ומאירה. 

אני ממליץ עליו בחום.