עידו ענתבי, CEO

Space IL

ביולי 2018, פרויקט החללית של SpaceIL נכנס לשלב קריטי שבו נדרש להגביר את ניהול כלל הפעילויות בתיאום ובסינכרון מדוקדקים, בלוח זמנים כמעט בלתי אפשרי, תוך שילוב כל בעלי העניין.

לצורך כך, הצטרף אלינו אופיר כדי לסייע במתן כלים ושיטות הניתנים למימוש "תוך כדי תנועה", ומצמצמים את הסיכוי לפגיעה בלו"ז.

אופיר ביצע סקירה מהירה של הארגון ושל מתכונת העבודה ובתוך כשבועיים כבר יצר מתכונת עבודה בין הקבוצות ששיפרה בצורה מהותית את הממשקים וקיצרה לוחות זמנים. מתכונת זו גם איפרשה לשפר את המימשקים הטכנולוגיים בין הקבוצות ובכך לצמצם סיכוי לתקלות ולביצוע שינויים לא מתואמים.

החיבור הטוב של אופיר למנהלים החדשים יחד עם העבודה המובנית שלו עם כל רבדי הניהול בחברה, הובילו לרמת מחויבות גבוהה ביותר של הצוות והניבו את התוצאות הרצויות. 

היכולת של אופיר להתחבר לעובדים, להטמיע את מתכונת העבודה ולשפר את ההתנהלות תוך כדי תנועה, הביאה לכך שזיהינו שיפור משמעותי בהתנהלות של כל הצוותים. בשבועות הראשונים נדרשנו למפגשים יומיים בראשות דרג בכיר, אולם בהמשך, הטמעת התהליך ברמת השטח הביא לצמצום התדירות של המפגשים ולעבודה שוטפת ומסונכרנת.

כל אנשי הצוות למדו והפנימו את היתרונות של עבודת צוות, לקיחת אחריות ברמה מערכתית ואת הצורך בסנכרון יומיומי עם כל בעלי העניין.